Jak nie kochać tego miejsca?

Przez chwilę w Pekinie było strasznie zimno i wietrznie. I co? I skończył się smog, a po trzech dniach wróciło słońce i pogoda, a ja wyciągnęłam z powrotem sandałki. Tak, wiem, że w Polsce śnieg…

W naszym wynajętym przez trzy osoby mieszkanku stale mieszka 5-6 osób, plus ciągle ktoś przychodzi i… uwielbiam to. Absolutnie uwielbiam towarzystwo , w które tu się wkręciłam. Pozytywne, otwarte, ciekawe, i z całego świata. A mieszkanie się zrobiło do tego stopnia otwarte, że jak będę dorabiała klucze mam dorobić co najmniej 5.

Przy ostatnim większym posiedzeniu skończyło się na tańcach na łóżku, po którym przeniosłyśmy się (tak, był babski wieczór) na noc filmową, która się skończyła koło 4. Zalety pracy na popołudnia! :)

I mamy też u nas zupełnie niespotykane absurdy. Przykład? Ciro (współlokator Włoch) zrobił spaghetti. Dla wszystkich oczywiście, jakżeby inaczej? Pośpieszam Niki (współlokatorka Brazylijka), żeby jadła, bo ostygnie. Odpowiedź? „Niee, poczekam na widelec”. Tak, w naszym międzynarodowym domku dorobiliśmy się wielu pałeczek, ale widelce posiadamy… dwa!

8 Komentarze

 1. hahahah…dobre z tym widelcem :D

  Ostatnio w KFC (w Polsce oczywiście)…serwują ryż w różnych smakach … no i zamówiłam i patrzę … a Pan z obsługi podaje mi pałeczki . Ja ze śmiechem mówię „nie żartuj Pan i daj wiosło bo niby jak mam jeść?!” Za chwilę wyciągną plastikowy widelczyk :D

  • Tak, powietrze w Pekinie jest fatalne. Wiemy. Napisałam o tym i to niejednokrotnie, jest to również we wszystkich przewodnikach i na wszelkich stronach informacyjnych. Pewnie, można się wynieść na wieś i zdrowym umrzeć z nudów… ja wolę fajne miasto i na okazjonalny kaszel narzekać nie będę.

 2. Jest sporo fajnych miast w Europie , Ameryce i Azji nalezacych do pierwszej swiatowej ligi tak jak Pekin, bez zanieczyszczonego powietrza a przynajmniej nie w takim stopniu jak w stolicy Chin, ktora pod tym wzgledem jest w swiatowej czoluwce. A zatem wcale nie trzeba wyniesc sie na wies. Jedynym wybawieniem dla Pekinu jest silny wiatr kilka razy w miesiacu ale to niestety za malo.
  Okazjonalny kaszel czesto konczy sie rakiem pluc, jednym z najgorszych do wyleczenia. Ryzyko wzrasta po 6 miesiacach pobytu, Powinas nosic dobra maske na twarz, kiedy jest powyzej 100 (zwlaszcza w metrze gdzie powietrze jest kilka razy gorsze niz na zewnatrz ) Uszczelinij okna i drzwi w mieszkaniu i kup conajmniej trzy dobre oczyszczacze powietrza jesli mieszkanie kilku pokojowe.

 3. Bardzo fajnie czyta się Twoje wpisy, pisz częściej!!! :D i dodawaj zdjęcia jak się da, bo Twoja przygoda w Chinach jest naprawdę bardzo interesująca i uwielbiam ją czytać :)

  • dziękuję ślicznie :) staram się pisać w miarę regularnie, ale jako że już trochę tu jestem to mało jest nowości do opisywania…

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.